Огляд новинки від компанії "Beretta" - гвинтівки BRX1
Минулого тижня, під час візиту на завод Beretta - наші співробітники (а також переможці Beretta Gold Cup у категорії власників рушниць Beretta) були першопрохідниками, яким випала можливість бути першими в нашій країні, хто зможе постріляти з нової гвинтівки від компанії Beretta - BRX1.

Спочатку розглянемо що з себе представляє ця гвинтівка.

Гвинтівка була презентована світовій громадськості у жовтні цього року. Вона оснащена лінійною системою перезаряджання. Це означає, що не потрібно обертання або переміщення рукоятки затвора, як у звичній конструкції "болтовика". Перезаряджання “прямохода” здійснюється значно швидше завдяки плавному ходу затвора. Рух затвора настільки м'який, що перезарядку можна здійснювати лише одним пальцем. На задній частині затвора знаходиться трипозиційний запобіжник. Безмежно будуть щасливі шульги - всього за півхвилини можна змінити не лише бік розміщення рукоятки затвору, а й напрямок екстракції гільзи. УСМ новинки від’ємний, регульований та дозволяє встановити зусилля спуску на 0,9 кг; 1,2 кг; чи 1,5 кг. Ну і головна особливість виробу – це мультикаліберність, з можливістю заміни ствола під інші калібри самотужки. На цей час доступні такі калібри: 308 Winchester, .30-06 Springfield і .300 Winchester Magnum.

На окрему увагу заслуговує затвор BRX1, він має вісім бойових упорів в один ряд (для середніх калібрів), і 16 двома рядами для магнум-калібрів. Магазин від’ємний, дворядний, на п'ять патронів. За габарити ложі магазин не виходить. До речі, варто відзначити, що ложа має безліч опцій для її налаштування під анатомічні особливості стрілка – потиличники різної товщини, змінні рукоятки та проставки для регулювання довжини прикладу. Для встановлення прицілу на BRX1 вже від заводу встановлено планку Пікатінні. На дульному зрізі є різьба M14 x 1 для встановлення дтк.

Гвинтівка пройшла повний цикл випробувань за стандартами НАТО, що говорить про високу якість виробу.

Орієнтовні терміни постачання BRX1 — березень 2022 року, а приблизна ціна – менше ніж 2000 Євро.