Найбільш популярні приціли
«Коли ти змагаєшся з одними з найкращих високоточних стрільців у країні, жодне спорядження не має більшого значення, ніж приціл». – Морган Кінг, 3-й стрілець у загальному заліку PRS 2023.

Кел Зант, стрілець і автор PrecisionRifleBlog.com, провів опитування серед стрільців з найвищим рейтингом у змаганнях Precision Rifle Series (PRS) минулого сезону, щоб дізнатися, яке спорядження вони використовують у матчах зі стрільби на великі дистанції.
Зазначимо, що матчі PRS зазвичай мають цілі від 300 до 1100 ярдів (275 – 1005 м).

На фото вище розбивка брендів, які стрільці з найвищим рейтингом використовували для своїх матчевих гвинтівок. На діаграмі різні кольори вказують на місце, яке посів спортсмен в PRS. Наприклад, чорним позначено стрільців, які фінішували в першій десятці, найтемнішим синім – спортсменів, які посіли 11-25 місця, і чим світліший синій, тим нижче вони фінішували в загальному заліку.
За останні 5 років відбулися різкі зміни в тому, які приціли найбільш популярні серед найкращих стрільців. Фактично, бренди, які зараз на вершині списку, були в кінці списку після минулого опитування професіоналів декілька років назад. Для порівняння на фото нижче статистика найбільш популярних прицілів серед стрільців PRS у 2018 році:

«Моя гвинтівка та мій приціл багато чого пройшли за останні два роки. Вони гуркотіли у вантажівках, їх підкидали вантажники, вони пройшли різні погодні негаразди і вони врізались у каміння та перешкоди під час змагань. За цей час мій Mark 5HD завжди тримав нуль, завжди чітко відповідав поправкам, які я робив, і завжди забезпечував чітке зображення, що важливо для мене на змаганнях. Я не можу уявити кращого доказу чіткості, надійності та міцності цього прицілу, ніж його ефективність навіть після того, що він проходив матч за матчем, рік за роком». – професійний стрілець Морган Кінг, 3-й у загальному заліку у відкритому дивізіоні PRS 2023 про свій приціл Leupold Mark 5HD 5-25×56.

Популярність прицілів Leupold у світі PRS зросла після випуску лінійки Leupold Mark 5HD у 2021 році. Коли Кел проводив таке опитування 5 років тому, лише 1% професіоналів сказали, що вони використовують приціл Leupold, а сьогодні цей показник виріс до 22%! Тобто, наразі саме приціли Leupold – найпопулярніші серед профі в PRS!