Калібр .30-06 для спорту та полювання
15 ноября 2017

Калібр .30-06 для спорту та полювання

Гвинтівочний патрон .30-06 Springfield був розроблений для військових цілей, однак з часом став популярним у всьому світі серед мисливців і спортсменів. Чи не втратив цей класичний калібр своє значення з появою нових, укорочених набоїв?

1.jpeg

  
Універсальний калібр .30-06 Springfield для спортсменів і мисливців

 Патрон .30-06 Springfield пройшов обидві світові війни і зарекомендував себе з кращого боку. У післявоєнні роки, велика кількість боєприпасів що залишилися, надійшло на цивільний ринок. У результаті цей універсальний калібр різко набрав популярність,  в першу чергу серед мисливців. Офiцiйна службова кар'єра патрона .30-06 Springfield, як основного боєприпасу в армії США, завершилася після конфлікту у Кореї.
Хоча .30-06 Springfield вже 60 років, як пішов у відставку з військової служби, на цивільному ринку він досі  зберігає репутацію одного з найбільш поширених гвинтівочних калібрів. Сьогодні, після боєприпасів .223 Remington / 5,56 x 45 NATO та .308 Winchester / 7,62 x 51 NATO, він займає третє місце за обсягом продажу. Завдяки різноманітному вибору компонентів спорядження, а перш за все кулi з рiзною вагою, його можна назвати «найуніверсальнішим» боєприпасом у світі.

2 (2).jpg
30-06 Springfield


.30-06 Springfield - один з небагатьох калібрів, який доступний для всіх видів цивільної зброї - від штуцерів до магазинних і самозарядних карабінів, як для зброї з поворотним затвором, так і для рушниць з відкидними стволами. Навіть військова служба патрона ще не зовсім закінчилася: значна кiлькiсть гвинтівок калібру .30-06 Springfield досі знаходяться в багатьох країнах світу на складському зберіганні. Тому .30-06 Springfield, без сумніву, можна вважати найбільш універсальним калібром.

Патрон .30-06 Springfield - кращий вибір при полюванні на кабана. Досвідчені мисливці обирають цей калібр перш за все для облавного полювання за його надійність та нищівну силу. Патрон .30-06 Springfield демонструє в цій галузі високу ефективність, хоча багато мисливців все ж таки надають перевагу легким і більш швидким боєприпасам - що досить прикро, тому що широка палітра ваг куль цілком дає можливість .30-06 Springfield конкурувати з ними на рівних.

Області застосування патрона .30-06 Springfield можуть бути самими різноманітними. Патрон великого калібру підходить для середньої та великої дичини. У США це свого роду "національний патрон", який найкраще продається та є найпоширенішим мисливським калібром. Саме з ним можливо здобувати будь-яку дичину, починаючи з бiлок та закінчуючи ведмедями та лосями.
Для умов українських полювань патрон .30-06 представляється більш привабливим, ніж широко поширені патрони .308 Win. і 7,62x54R, з якими він ніби стоїть в одному ряду з своїми балістичними характеристиками.
Справа в тому, що .30-06 має більший внутрішній об'єм гільзи, довше дульце і менш глибоке посадження кулі, у чому він виграє у .308 Win. та 7,62x54R при спорядженні важкими і довгими кулями, яким не вистачає обсягу для розміщення необхідного порохового заряду.

3.jpg

  
Діапазон ваг куль для патрона .30-06 Springfield простягається від 7,1 до 14,3 грам, тобто різниця у вазі між найлегшою і найважчою кулями дворазова. Відповідно різноманітний і вибір конструкцій куль: проста оболонкова до армійського патрону, класична напівоболонкова чи спеціальні мисливські. Теоретична різниця у початковій швидкості при використанні 13,0 і 14,3- грамових куль становить близько 70 м / сек, в енергії - 600 Дж. У реальному житті, цей розрив ще більший. При цьому .30-06 універсальний та придатний для більшості українських полювань на звірів середнього і великого розміру (кабанів, оленів, лосів). Крім того, калібр .30-06 Springfield також вкрай популярний як змагальний високоточний боєприпас. З кулями від 9,7 до 11,6 грам він показує найкращі результати, навіть на великих дистанціях. І при більш важких кулях вагою 14 грам результати залишаються цілком прийнятними, хоча і на межі можливостей.

Властива патрону висока точність поєднується з потужністю і досягає 4000 Дж з прийнятною віддачею і поліпшеним використанням порохового заряду. Ці якості призвели до застосування .30-06 Springfield в усіх типах мисливської зброї, причому верхню сходинку ієрархічної градації досі займає зброя з поздовжньо - ковзаючим затвором.
.30-06 Springfield це дійсно відмінний бопріпас з великим потенціалом. За своє 110-річне існування він добре зарекомендував себе на практиці серед спортсменів і мисливців. Це, мабуть, самий універсальний калібр, придатний майже для всіх видів дичини, який проіснує ще дуже довго.

Возврат к спискуРуc  |  Укр  |  En
Интернет магазин